باحضور مدیرکل،معاونین و جمعی از کارکنان آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی مراسم درختکاری برگزارشد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان  گفت: ترویج فرهنگ درختکاری، توسعه باغداری و کشاورزی در جامعه از عوامل مهم در کاهش آلودگی هواست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ،امروز در حاشیه مراسم روز درختکاری و آئین نمادین کاشت نهال در مرکز آموزش فنی و حرفه ای سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی،شاه محمدی  عنوان کرد: روز درختکاری فرصتی مهم در غرس درخت و نهال به عنوان فرهنگی ایرانی و مورد تاکید در آموزه‌های دینی است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان افزود: ترویج فرهنگ درختکاری، توسعه باغداری و کشاورزی در جامعه از عوامل مهم در کاهش آلودگی هواست.
وی بیان کرد: اگر بتوان فرهنگ درختکاری را در جامعه جاری کرد در حفظ محیط زیست و ایجاد هوای پاک، به ثمرات خوبی دست پیدا می کنیم.

وی اظهار کرد: ارتقای سطح آگاهی شهروندان در صیانت از محیط زیست و کاهش آلودگی هوا موثر است و باید در این زمینه جریان سازی کرد.
وی خاطرنشان گفت: کاشت درختان مثمر به ترویج باغداری و کشاورزی نیز کمک می‌کند و شهروندان حتی با نگهداری گل و کاشت نهال در خانه‌هایشان می‌توانند مشارکت خوبی در این فرهنگ داشته باشند.
شاه محمدی بیان کرد: همه باید در جنگل‌کاری، آبخوان‌داری و آبخیزداری و ترویج کشاورزی گام بردارند و روز درختکاری حرکتی نمادین برای رونق بخشیدن به این فرهنگ است.

نشانی

 اراک - خیابان قائم مقام نرسیده به میدان امام حسین (ع)

 

کد پستی 38177-9-3185

 

تلفن تماس: 3-32269001 (086)

آمار سایت

کاربران
2
مطالب
91
نمایش تعداد مطالب
6823

ما 19 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم